Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jurnal de calatorie
#1
Am ajuns in cele din urma in Portugalia, ce sa zic, prima mea escapada de acest gen, is asa multe de spus doar pentru cele 7 ore de zbor si asteptat, ca numai Creanga ar avea rabdare sa le povesteasca, foarte frumos orasul Guimaraes, micut si foarte linistit, exact cum imi place mie, pacat ca nu am aparat de fotografiat ca as fi updatat acest post saptamanal, sper ca de pe urma acestei burse Erasmus sa am numai de castigat si sa ma intorc victorios acasa :mrgreen: va pup pe toti :!:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
:lol: :lol: :lol: :lol: tu esti pe erasmus? Astia numai beti stau, era plin de erasmus unde am stat eu in Danemarca! Ai grija ce tragi pe nas!
Reply
#3
adio verde
Reply
#4
Distreaza-te invata, si totu va fi bine dragul meu prieten iubitor de natura.
Reply
#5
Distractie placuta, spor la tot ce faci pe plan profesional.

Cum sa nu iti iei bre un vga cu tine ??? Sa ai si tu amintire, sa le arati la nepoti ce faceai tu cand erai tanar si puternic ! O intrebare, un ghiozdan de prezervative ti-ai luat ?? :lol:
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#6
bv verde, noi asteptam de acu update de la tine..
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#7
Darkclan#B.u.T. Wrote:Distractie placuta, spor la tot ce faci pe plan profesional.

Cum sa nu iti iei bre un vga cu tine ??? Sa ai si tu amintire, sa le arati la nepoti ce faceai tu cand erai tanar si puternic ! O intrebare, un ghiozdan de prezervative ti-ai luat ?? :lol:
Da da, trebuia sa iti iei un ghiozdan intreg sa nu murdaresti peretii :lol:
Reply
#8
:lol: Multumesc de urari, ce sa zic, zuzu e doar gelos dar sa stii ca aveam sanse mari sa raman in Frankfurt, cu o escala de doar 30 de min a trebuit sa alerg vreo 3 km pana la terminal :lol: iar playa, inca nu am apucat sa socializez atata de tare, dar urmeaza niste intalniri, iar tu dark ai si tu dreptate undeva pe acolo :lol: Foarte amabili multi dintre portughezi, anul acesta Guimaraes este capitala culturala europeana si in fiecare weekend au activitati medievale si e super tare, dar e trist pentru ca orice rahat de cumparat asa ca amintire e destul de scump, deci fara suveniruri, berea e doar 1 euro, reduceri la mancare nu prea au decat produse naturiste, haine si alte rahaturi ce le cumperi ocazional. In rest, 'om trai si 'om vedea!
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#9
dupa ce primesti primul salar de la videochat , sa imi cumperi un tricou cu nationala portugaliei , in special tricoul lui cristiano ronaldo , marimea xl .
Reply
#10
eu inca astept suma promisa de la tine :mrgreen: :lol:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#11
Ai grija ca portughezii is foarte prietenosi, daca te droghezi si te trezesti a doua zi dimineata murdar la botic si cu niste bani in buzunar sa nu mai spui la nimeni ca e rusinos! :lol: :lol: :lol:
Reply
#12
playa Wrote:Ai grija ca portughezii is foarte prietenosi, daca te droghezi si te trezesti a doua zi dimineata murdar la botic si cu niste bani in buzunar sa nu mai spui la nimeni ca e rusinos! :lol: :lol: :lol:

lasa bre, ca doar a invata omu in romania, "Capul plecat sabia nu-l taie". Smile)))))
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#13
Capu plecat (blegit) nu-i bun de nimic1
Reply
#14
Da baieti, va multumesc pentru urari, ce sa zic, aveam pretentii mai mari. A inceput festivalul medieval, totul superb, pentru un orasel cu nici 100 de mii de locuitori, arata ca o bijuterie, foarte frumos. Actorii si-au luat rolurile foarte in serios: nebuni, curve, muzicanti, cavaleri si multe altele sunt foarte bine interpretate si chiar reusesc sa inprime o stare. Multe buticuri cu tot felul de lucruri hand-made, chiar mi-am dat comanda de o geanta si tipu in cateva ore mi-o facuse, totul de piele la doar 20 de euro. Multa bautura si mancare traditionala, voie buna si multi germani. Nu stiu ce sa mai zic, va pup :|
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#15
verde Wrote:Da baieti, va multumesc pentru urari, ce sa zic, aveam pretentii mai mari. A inceput festivalul medieval, totul superb, pentru un orasel cu nici 100 de mii de locuitori, arata ca o bijuterie, foarte frumos. Actorii si-au luat rolurile foarte in serios: nebuni, curve, muzicanti, cavaleri si multe altele sunt foarte bine interpretate si chiar reusesc sa inprime o stare. Multe buticuri cu tot felul de lucruri hand-made, chiar mi-am dat comanda de o geanta si tipu in cateva ore mi-o facuse, totul de piele la doar 20 de euro. Multa bautura si mancare traditionala, voie buna si multi germani. Nu stiu ce sa mai zic, va pup :|
is curios cum arata oraselul cand se va termina toata nebunia, sunt convins ca vei gasi forte multa pace.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)