Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De ce AU voie , si de ce NU AU voie ?
#1
De ce femeile AU voie iar barbatii NU?, De ce barbatii AU voie iar femeile NU?

Nu sunt probleme care ma macina,doar curiozitati,de care ma lovesc . :mrgreen:
Dau 2-3 exemple care imi trec acum prin minte (daca mai stiti, va astept sa mai postati si voi)

1. De ce femeile NU fumeaza pe strada ?(Eu nu sunt curva ! Nu fumez pe strada!).
2. De ce 99% din baieti trebuie sa faca primul pas? Femeile NU!
3. De ce NU e frumos sa intrebi o fata cati ani are? ( de chestia asta m`am lovit , de cate ori am facut`o :| )
4. De ce in 99% din cazuri, femeile au ultimul cuvant cand e vorba de SEX?Barbatii sunt considerati deseori OBSEDATI !

As vrea sa vad parerea voastra , sau de ce nu ... alte exemple .
DarkManX pwd by Costi™
Reply
#2
Hai ca incerc eu primu sa dau niste explicatii dpdv al meuSmile

1)Sincer eu nu am auzit niciodata replica asta "nu fumez pe strada ca nu sunt tarfa"...dar in schimb ma gandesc ca principalul raspuns aici tine de nuanta...si e valabil si ptr unii baieti desi se intalneste mai des la fete.Daca fumezi doar ca este "cool" sau daca esti dependent/a de tutun.daca esti dependent/a fumezi oriunde iti vine pofta de un fum daca nu fumezi doar in anturaje la petreceri etc...ex:majoritatea fetelor pe care le cunosc nu simt nevoia si nu au dependenta de tutun...si fumeaza doar asa cand se mai intalnesc cu lumea sau la diferite ocazii,in cazul in care nu ies si nu se vad cu lumea pot sa stea si zile/saptamani fara sa fumeze...eu pe de alta parte sunt dependent..daca imi vine pofta la 2 noaptea si nu am tigara fac urat..devin agitat,nu pot sa dorm etc

2)pff asta e grea.nush parerea mea e ca de obicei noi facem primul pas ptr ca de obicei noi(baietii) suntem aia care mai facem si compromisuri.de ex nush.esti in club cu prietenii..frumos muzik bautura...dar vrei mai mult...vezi o tipa la bar sau pe ringul de dans..nu simti cine stie ce atractie ptr ea dar ai chef de o partida...asa ca incerci.Si la fete e valabil dar la ele chiar trebuie sa fie atrase ca lumea de tine<<exceptand cele care vin ptr acelasi lucru in club sau nymphos>>(chit ca e vb de atractie fizica:arati bn...materiala:ai venit cu ferrari la club sau sentimentala/intelectuala:respectiva vb cu tn si ii place cum gandesti etc etc).deci asta ar fi rasp meu:e vb de atractie..daca o fata e ff atrasa de tn atunci regula nu mai e valabila daca vede ca nu faci u primul pas o sa-l faca ea..pe cand la noi cum am zis nu trebuie sa fi neaparat cine stie ce atractie..e vb de chefSmile

3)aici tine f mult si de personalitatea fetei cat si de timpul de cand sunteti impreuna si stadiul relatiei...dar in general sunt unele chestii de nuanta(lol daca stau sa ma gandesc vad ca toate cam tin de nuanta).adik nush dar cu cat capeti mai multa experienta de viata cu atat inveti unele lucruri.sunt unele chestii pe care u ca baiat nu le spui/faci.gen: vine prietena la tine si te intreaba :"Uita-te la mn,crezi ca m-am mai ingrasat?"...raspunsul corect ca totul sa fie ok e: direct NU si asta fara sa te gandesti sau sa te uiti la ea . sau esti cu prietena pe strada si trece o tipa hot..daca ea te intreaba:"ce zici arata mai bn ca mn?"..la fel nici nu te uiti la respectiva tipa si zici nu. cum am zis tine f mult si de tipa si de relatie..daca ea stie ca pe ea o placi si ca la ea ti poti sa fi si sincer si sa accepte ca da aia e mai buna ca ea dar ca tu o placi pe ea..dar de cele mai multe ori ca sa nu ai batai de cap raspunsurile corecte sunt cele spuse de mn.legat de varsta ...cel mai bun mod de :"play it cool" e asa dpdv al meu...daca tipa e mai mica ca tn si oricum mai micuta..sa zicem 15 16..cand te intreaba ce varsta crezi ca are bagi si u mai mult cu 2 3 ani...si dp iti zice ea ca nu ca are nush 16 da de ce ai crezut ca are 18...R corect:ptr ca arati si gandesti ca o tipa de 18" ..daca tipa e mai mare peste 27-28 ii spui ca mai putin ...sau daca chiar nu stii sau nu vrei sa minti si te trezesti cu o intrebare ca asta o iei pe ocolite daca ai fost atent la ce ai vb cu ea..ca de obicei in discutie gasesti diferite detalii care iti ingusteaza intervalul de varsta din care trebuie tu sa ghicesti

4)aici parerea mea e ca raspunsul e extrem de simplu si evident...ptr ca o femeie...indiferent cat de urata,batrana,saraca sau mai stiu eu ce...ar fi, tot isi gaseste un partener cu care sa faca sex cand vrea si daca vrea, pe cand ca baiat nu prea merge asa(exact cand vrei si cu cine vrei)...trebuie sa cauti mai mult si sa ai anumite chestii:fie ca e vb de "papagal" ,aspect fizic,inteligenta,bani
Reply
#3
pe scurt la ce a zis bullu : suntem femei:X
nu o sa ne intelegeti niciodata.
:mrgreen:
Mamii is here , don't worry! [Image: red-devil-bye.gif]
Reply
#4
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=cpVJqb3BZ8Q">http://www.youtube.com/watch?v=cpVJqb3BZ8Q</a><!-- m -->

0:50 - 1:11

ASTA E POVESTEA FEMEILOR! restul nu conteaza :lol:
YES, OH MY GOD
Reply
#5
Oricat am incerca sa ne ascundem s-o dam pe dupa cires s-o ocolim pe la ploiesti nu o sa fie niciodata egalitate intre barbati si femei cel putin nu in societatea noastra.Pt ca,conceptia romanului de rand e ca locul femeii e la cratita.Eu unul m-am convins ca nu e asa avand exemplu' in familie.Acum despre ce a zis darkmanx cu femeile care fumeaza pe strada e total adevarat cel putin din punctul meu de vedere as veni si cu exemple concrete,dar nu e nevoie ma credeti pe cuvant!Acum ajungand la primul pas si la partea cu sexul e simplu femeile ne-au bagat noua in cap ca ele au mai putina nevoie de sex decat noi ceea ce clar nu e asa ne mai avand rost sa intru in detalii!!Subiectul e interesant,asteptam si alte pareri!

P.S:Bullu da mult mai scrii Smile)
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#6
Are dreptate gogu :mrgreen:

PS: Stiu clipu` Pheno Smile)) ce urat le da ala .. doamneeSmile)
DarkManX pwd by Costi™
Reply
#7
pheno Wrote:http://www.youtube.com/watch?v=cpVJqb3BZ8Q

0:50 - 1:11

ASTA E POVESTEA FEMEILOR! restul nu conteaza :lol:
Idolul meu Smile))) HAHAHA cand l-am vazut prima data am ras in jur de 123131231 de ore
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#8
DarkManX Wrote:Are dreptate gogu :mrgreen:

PS: Stiu clipu` Pheno Smile)) ce urat le da ala .. doamneeSmile)
spune si parerea ta daca tot ai deschis topicul
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#9
Intr`un fel ar reiesi si de acolo .. ca eu le`am scris , dar daca vrei tu zic la fiecare in parte .
1. Cand vezi fumand o femeie/fata , mi unu mi se pare ca se vede urat , nu imi place .. mai ales cand vezi ca fumeaza tigari normale :| , la diferite ocazii sa vezi o tipa fumand tigari slim , mi se pare elegant , dar nu in viata de zi cu zi :|
2. Am pus 99% pentru ca baietii adorbeaza fata , dar sunt cazuri in care se intampla si invers Smile)
3. Aici nu stiu , am intrebat de atatea ori tipe cati ani au , dupa ce am vorbit cu ele anumite chestii , si altii sau ele "nu e frumos sa intrebi asta" Smile) ahahha , eu eram curios .. nu ma interesa daca e frumos sau urat :|
4. Am spus asa la 4 , pentru ca asa se spune ... dar "stiu" ca femeile isi doresc la fel de mult sa faca sex ca si barbatii ..

Cred ca asta ar fi :mrgreen:
DarkManX pwd by Costi™
Reply
#10
Femeile?! Se supara din orice=))
Reply
#11
punct ochit punct lovit, wakk Big Grin

1. femeile nu fumeaza pe strada deoarece nu au motive. noi fumam din cauza lor. [oricum n'am nimic cu fetele care fumeaza,oriunde,si in casa si pe strada..daca se simte bine cand fumeaza, si nu o face pentru 'style' e ok.]
2. pentru ca femeile nu se pot impune in fata barbatului. sau nu au curaj. sau nu au vocabularul suficient pentru a o face.
3. si am inteles ca nu e frumos sa intrebi o DOAMNA cati ani are, deoarece ar fi cam casatorita si alde'alea. dar o fata?! de cand?! daca mi'ar raspunde asa cineva pe care vreau sa o cunosc, ii dau cu pa repede, nu imi pierd timpul cu pustoaice ce'si arata talente de "nu poti sti varsta mea". nu iti stiu varsta, n'am nevoie sa te mai cunosc.
4. personal nu cred ca e adevarat, dar daca e ... pentru ca le place sa se afle in treaba, si sa'si dea talente. cine nu,poate sta cuminte.
YES, OH MY GOD
Reply
#12
Haha ! pheno ..
Un exemplu concret : pe rox am intreb`o cati ani are ( asta pe la inceput ) si cineva deja sarise "man nu stii ca nu e frumos sa intrebi asta" ...

Stii .. rox , doamna batrana in varsta Smile) nu prea [-( ... :mrgreen:
DarkManX pwd by Costi™
Reply
#13
Sa v.o zic pe aia dreapta putine fete stiu sa iubeasca, si categoric putine fete stiu sa tina la gluma , faci o gluma mai aiurea repede"vaiiiiiiii, m.am supiii,ai ignore"=)))))
Reply
#14
wakkkK Wrote:Sa v.o zic pe aia dreapta putine fete stiu sa iubeasca, si categoric putine fete stiu sa tina la gluma , faci o gluma mai aiurea repede"vaiiiiiiii, m.am supiii,ai ignore"=)))))
HAHAHA cata dreptate ai frate.....e un forum si nu pot sa-mi exprim exact ideile despre fetele de genul "m-am supi ai ignore"
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#15
@gogu pe alea despre rox poti sa le zici=)))))))))))))))))))) (scuze de off)


ps:rox stii ca te iubim :">>Big Grin<
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)