Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
logare
#1
buna ziua! va rog frumos sa ma ajutati. cum pot proteja calculatorul impotriva logarii din exterior? va multumesc.
#2
adica ce vrei tu mai exact colegu??

#3
in timp ce instalezi windows-ul o sa iti apara o casuta cu ADMINISTRATOR si PASSWORD.pui acolo un nick si o parola si adio asa zisilor ''hackeri''.daca ai administrator si pass numai are cum sa iti sparga portul.bft
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

#4
darkclan Wrote:in timp ce instalezi windows-ul o sa iti apara o casuta cu ADMINISTRATOR si PASSWORD.pui acolo un nick si o parola si adio asa zisilor ''hackeri''.daca ai administrator si pass numai are cum sa iti sparga portul.bft

mananci si tu din gura numai sa nu taci..ce treaba are parola de administrator cu porturile?
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
#5
jst

1.nu mananc absolut nimic :wink:
2.are treaba una cu cealaltaWinkstiu ce vorbesc Smile
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

#6
pentru blocarea porturilor un firewall bun te ajuta.
#7
nu chiar ikks.iti dau un exemplu concret.furnizorul meu de internet e un "sarlatan" daca as putea spune :lol: :lol: noi toti din raducaneni avem ip-uri virtuale de forma 10.10.255/254 de la 0-300,pe cand ip care se vede la cs e diferit(ip static 62.etc etc).firewall-ul nu ajuta la nimic la o retea din asta.sparg portul la cine vreau si iau din pc acestuia tot ce ma intereseaza :lol: :lol: pe cand, daca pui administrator si password spargi portul dar te chinui mult si e posibil sa nu reusesti eu la asta ma refeream si jst a sarit cu gura:-J
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

#8
mai bine inchizi pcul Wink si nu mai intra nimeni :lol:
#9
darkclan Wrote:nu chiar ikks.iti dau un exemplu concret.furnizorul meu de internet e un "sarlatan" daca as putea spune :lol: :lol: noi toti din raducaneni avem ip-uri virtuale de forma 10.10.255/254 de la 0-300,pe cand ip care se vede la cs e diferit(ip static 62.etc etc).firewall-ul nu ajuta la nimic la o retea din asta.sparg portul la cine vreau si iau din pc acestuia tot ce ma intereseaza :lol: :lol: pe cand, daca pui administrator si password spargi portul dar te chinui mult si e posibil sa nu reusesti eu la asta ma refeream si jst a sarit cu gura:-J


cu siguranta nu se referea la LAN...el zice de net..spyware, worms chestii deastea
deci iti bagi picioare in unser si pass cum zici tu darkclan
iti trebe un firewall tapan...da ma indoiesc k ii ps-u tau atat de important inkt sa te atace cineva cu chestii deastea
te poate ajuta si un anti spyweare...are inclus kaspersky...sau iti iei unu numa de Search & Destroy

bafta
#10
darkclan Wrote:nu chiar ikks.iti dau un exemplu concret.furnizorul meu de internet e un "sarlatan" daca as putea spune :lol: :lol: noi toti din raducaneni avem ip-uri virtuale de forma 10.10.255/254 de la 0-300,pe cand ip care se vede la cs e diferit(ip static 62.etc etc).firewall-ul nu ajuta la nimic la o retea din asta.sparg portul la cine vreau si iau din pc acestuia tot ce ma intereseaza :lol: :lol: pe cand, daca pui administrator si password spargi portul dar te chinui mult si e posibil sa nu reusesti eu la asta ma refeream si jst a sarit cu gura:-J

ip-ul de forma 10.10... bla bla.. e ip de RETEA , cu care va conectati voi intre voi ( cei din retea ).
cel de forma 62... e ip EXTERN , cu ajutarul caruia te autentifici pe internet. pe ip-ul ala se conecteaza cei din afara la tine si tu la ei. oricine are doua ip-uri, poate chiar 3 ( daca luam si 127.0.0.1 care e un fel de auto-ip Smile ).
#11
va recomand avg anti-virus free are de toate anti-virus, anti-spyware, e-mail scanner, link scanner, resident shield
de cand il am nu am mai avut probleme cu calculatorul
#12
Fr33sTyL3r Wrote:va recomand avg anti-virus free are de toate anti-virus, anti-spyware, e-mail scanner, link scanner, resident shield
de cand il am nu am mai avut probleme cu calculatorul

asta zici uSmile)...ia bagati kaspersky sau avast..si fai un update...dupaia dai scan...vezi kti iti gaseste
Big Grin
#13
eu am auzit ca ......... kaspersky e slabut..
acum am nod 32 dar nu sunt multumit de el
#14
Avira Antivir FTW !!
#15
lasati ma free-urile..nu mai fumati o saptamana si cumpara un antivirus bun..ce avast ce avira...astea de la avira au si iei 1 an de zile de cand sunt pe piata si de asta au "oferta asta (free"),avast la fel..mi se pare cel mai....
va recomand
- bit defender total security 2009 (licenta costa 40 lei)
- bit defender internet security (licenta costa 30 lei)
-karspesky 9.0 (1 mil cred )

ps:mananca multe resurse cei drept dar no sa ai probleme niciodata cu "animalele" si "tipi care vor sa se distreze pe seama ta"
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)