Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
let's show our cars :D
118dA Sport, 143 CP, biTurbo

[Image: DSC_2817_zps5ad77b02.jpg]
[Image: DSC_2788_zps6b3dbb67.jpg]
Reply
   

mitsubishi colt invite gpl
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
Alfa Romeo 159 JTDm 1.9 150CP

[Image: IMAG0384.jpg]
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
ai bulina in geam si te dai cu 150 de cai?....Tongue ai grija
Reply
e masina greoaie (1630kg goala). caii aia nu-s pentru viteza Smile) ( nu ca n-as fi dat-o si in 180km/h asa de proba)
pana acum n-am avut nici un incident .. nici macar o problema in trafic .. nu conteaza mamaliga .. poti sa ti-o iei si "profesionist"
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
Nu is zmeu nici eu in trafic, dar spre exemplu in Franta nu sunt multe firme de asigurari care sa iti faca asigurare la 150 cai si permis mai nou de 2 ani. Si nu ca nu ar vrea agentul sa iti faca, pur si simplu calculatorul nu il lasa.
Reply
frumos bmw.cat ai dat pe el?
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
la fel si la noi.. nu poti conduce masina cu mai mult de 55 kw in primii 2 ani de permis Sad(((( .. de asta am luat coltul ala..
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
urat .. m-a costat asigurarea obligatorie 4 mil pe 6 luni. Sa inteleg ca in alte tari o masina de 55kw nu poate face accident ? Smile)
casco nu mi-am facut .. avand o masina scumpa ma costa cam 900 euro
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
tu te plangi cataline?
eu am dat 602 lei pe jumatate de an...am pierdut categoria si am luat totul de la 0 ca mi-am schimbat numerele pe Neamt....dar si asa tot trebuia sa platesc mai mult ca tine , ultima oara platind 468 lei pe 6 luni.de ce platesti mai putin?nu e pe tine masina?
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
ba e pe mine dar asa mi-a iesit cand a calculat pe calculator la Carpatica. Tu poate ai in alta parte ? Vezi ca se ia si dupa varsta ... si cred ca esti mai mic ca mine. Cu cat esti mai mic in varsta .. cu atat se considera ca riscul de accident e mai mare .. so bani mai multi.
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
la carpatica am avut si eu un an jumatate dar m-am mutat la eurasig sau cv de genu , pentru ca la carpatica imi iesise 660 pe jumatate de an.da , am varsta mai mica decat tine dar tu ai motor mai mare si kilowatzii dubli....pnm
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
ce sume...lol. Eu dau 300E pe luna asigurare :|
Reply
la banii tai Smile)
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
Si il legatura cu ce ziceai de masinile sub 55kw. Incepatorii de obicei ii dau in goarna, spre exemplu cu opelul i-am dat si 190, desi pe certificat zicea ca viteza maxima e 183, iar cu bmw-ul am mers maxim cu 150, dar daca eram la inceput sigur dadeam peste 200. Oricum totul e hotarat in urma statisticilor, dar asta nu inseamna ca toti incepatorii is iresponsabili. Oricum iti urez cati mai multi km fara incidente si tie si lui gh0st. Sincer 159 e un model foarte reusit.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)