Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ajutorr urgent!
#1
Deci pc meu merge incredibil de greu si se blokeaza si de toate, si am incerat s pun windows , cu 3 cd-uri diferite am incercat, dau acolo boot, enter si imi apare setup is inspecting your hardware..... si dupa apare ecranul albastru setup windows si scrie loading files, si se blokeaza acolo nu merge mai departe, in ultima vreme am citit un tutorial ca sa fac cs sa mearga cs mai bn si am instalat sistem care si driver update, si de atunci a inceput sa mearga rau , le-am dezinstalat, dar tot nu merge sa pun windowsu , care stie ce sa fac va rog reply cat mai repede!!!
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#2
O parere ar fi.. sa-ti reformatezi hardul si sa instalezi un windows SP 2/3 dar sa fie "clean".
PS. Sa folosesti o alta unitate de citire a discului, se poate ca a ta sa fi "imbatranit".
Asteapta si alte pareri..
Reply
#3
as formata hardul da nu pot sa ajung pana in momentul la instalare unde s poate da format, se blokeaza pur si simplu...in timp ce instalez
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#4
ai putea sa rogi un prieten sa-l formateze si sa-ti instaleze, daca intampina aceeasi problema...
Incearca si asa... oricum daca scapi cu bine, sa nu mai faci greseli de genul. Fara ajuor specializat, sau cunostinte.. nu mai incerca sa-ti faci un bine. Cere sfaturi daca nu cunosti, inveti si din greseli, dar e bataia ta de cap. Smile
Incearca cum ti-am zis...eu ca sa stiu concret ce are, trebuie sa fiu in fata sistemului, sa-l aud cum merge, sa ma uit sa schimb mufe. Sper sa rezolvi.
Reply
#5
Cooleru meu avea oleak de praf si nu mai aveam pasta pe el era uscata, da am pus si acum merge pc, dar nu am mai incercat sa instalez windows .multumesc
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#6
Ma bucur ca ai reusit. Atentie pe viitor, nu ezita in a cere sfaturi.
Reply
#7
stiti careva [rogramul care adauga un sidebar, in care poti sa pui shortcuturile si cand iei clik de pe sidebar acesta sa dispara si pe desktop sa fie clean?? este un program dar nu stiu cum se cheama....


Attached Files
.jpg   p0n6izzhlvegdxpzm8rl.jpg (Size: 17.61 KB / Downloads: 389)
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#8
UberIcon Manager cred ca asa se cheama Big Grin
Reply
#9
Poate e asta. ms dar nu stiu cum sa il folosesc....
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#10
cp . dar nici eu nu stiu sa il folosesc. am noroc ca e din windows instalat programu Smile
Reply
#11
Windows 7
Windows Vista

Ai tot ce vrei la fiecare OS in parte. Succes in a gasi ceea ce cauti! Atentie! Trebuie sa stii cat de cat cu ce se mananca.
Reply
#12
Salut!
deci am pos windows xp sp2 si am o placa video ati radeon 9200 care nu merge driveru de pe cd, si am pos windows cu tot cu drivere, dar am o problema, nu imi mai merge cs-ul in open gl doar in software, iar in software arma e in stanga si nu pot sa o schimb.... mai am un cd cu windows xp sp3 la care problema asta nu apare dar windowsul ala nu e bun., iar daca istalez de pe cd placa video cand incerc sa deschid un joc imi apare blue screen...... ce sa fac ??
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#13
Ce este un Blue Screen ?
Pentru a merge jocul in OpenGL ai nevoie de driver.

Drivers:
Reply
#14
Blue screen este o eroare, tot ecrenul se face albastru si scrie ceva acolo pe alb, prima fraza e ca windows had to shut down to prevent eventual damage to ypur computer: problem ati ddl3.. si dupa mai multe xxx si 000-uri si nu pot sa fac nimic, sa dau restart si nu merge niciun joc...
sOs
Scuze pentru greselile facute in trecut! Si tot ce am zis....Sad
Reply
#15
da ma click pe Blue Screen, e chiar asa de greu? :x . Stiu ce inseamna :!: :!: Confusedhock: Confusedhock:
Eroarea e de la driver.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)