Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E pe bune!
#1
nu e virus luati si semnati!

https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_...?slideshow
Reply
#2
done
Reply
#3
Anarchy Wrote:done
se pare ca numai anarchy isi mai doreste libertatea de a asculta si vedea un videoclip pe youtube, un film online, un joc de pe torrente, pt ca da, torrentele o sa dispara cu desavarsire pt ca acea "politie internauta" le v-a inchide. Eu dupa cum stiti stau in Danemarca, si am un coleg de apartament danez, are un xbox+huge plasma :> si are doar jocul halo :|, si s-a plictisit de mult de el. Mi-a spus ca xboxul lui e prea vechi si nu se mai gasesc jocuri pentru el, dar nici de pe net nu da jos ca nu e voie :|. O alta daneza cauta pentru fata ei nu stiu ce cd cu albumul uneia de pe aici cantareata daneza, si negasind i-am zis ca il dau eu pe stick sa si-l puna pe mp3. Nu ii venea sa creada :| de atunci e abonata la mine.

Daca un mare interpret are deja 5 vile cu piscina, credeti ca il mai doare pe el ca downloadezi muzica lui de pe net? Eu zic ca ar trebui sa se bucure pt ca e ascultat si ca are fani!

PS: Mie de site-ul asta mi-a spus un portughez si a zis ca e pe bune, dar il uitasem si uite ca acum a facut roata si mi-a aparut pe facebook de la un roman. Ar fi bine sa semnati cu totii si sa sharati pe facebook si ce mai aveti voi!
Reply
#4
done.
[Image: bielik03_VFor_Vendetta.jpg]
Ideas are bulletproof.
Reply
#5
done.
Reply
#6
semnat!

Reply
#7
nu semnez , contra
Reply
#8
Zuzu Wrote:nu semnez , contra
haha, ai bani, ai windows cu licenta? Si eu am licenta la windows dar nu o folosesc ca e vista home basic si crapa laptopul, tin xp, dar cand trec vama tre sa pun vista basic in caz ca se schimba legea, ca noua lege le da voie celor de la vama sa iti umble in laptop + ca pe aeroporturi oricum daca ai laptopul in bagajul de mana se pune in tava separat, deci nu le-ar fi greu sa faca in rand special celor cu laptopuri dupa vama si sa fie cate unu care verifica cate 5-6 laptopuri odata.
Reply
#9
Nici eu nu semnez, mi se pare normal, sa platesti, nu sume colosale, eu spre exemplu ma gandesc serios sa-mi iau un abonament la voyo nu e scump 3 euro pe luna.


In occident totu se plateste' normal romanu' ,totu moca... , si torrentele nu le vor inchide cu una cu 2, daca vrei torrent platesti, 2 euro nu e un capat de tara... sau 3 pe luna
Reply
#10
ce mentalitate aveti si cunoscatori intr-adevar.. Idea
Reply
#11
done.
Reply
#12
Done
5 seconds ago





Alex, Romania
Tongue
Reply
#13
Anarchy Wrote:ce mentalitate aveti si cunoscatori intr-adevar.. Idea

Cu comentariul tau , tocmai am castigat un pariu de 5 beri cu un owner. Din cele 5 beri sunt dispus sa dau 2 beri ownerului cu care am facut pariul si o bere tie. Evident ca am votat ..

Multumesc pentru ajutor !
Reply
#14
mission accomplished
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
Reply
#15
wakkkK Wrote:Nici eu nu semnez, mi se pare normal, sa platesti, nu sume colosale, eu spre exemplu ma gandesc serios sa-mi iau un abonament la voyo nu e scump 3 euro pe luna.


In occident totu se plateste' normal romanu' ,totu moca... , si torrentele nu le vor inchide cu una cu 2, daca vrei torrent platesti, 2 euro nu e un capat de tara... sau 3 pe luna
wakk gresesti aici, voyo dispare Big Grin

Si inca ceva, un salariu de muncitor normal in Barlad e 9 milioane, windows 7 cu licenta e 7,5 milioane, un joc fain gen nfs e 1,5-2 milioane (nu ma refer la vechituri la 50 ron), si tot asa! Deci un strain castiga 2000E media si da 200E pe un windows, deci 10%, daca in Romania windows 7 ultimate pe 64biti ar costa 70RON crede-ma ca l-as cumpara pt ca sunt niste avantaje cand ai genuine, sau cand nfs the run ar fi (stai sa calculez: 2000E.....45E 900ron xron x=900x45/2000=20,25ROn) 20,25 ron normal ca as cumpara ca am avantajul sa joc pe servere smekere online si sa imi pun poze din nfs.
Proprietatea intelectuala, sau cum so fi chemat ea, ar trebui sa aiba cel mai flexibil pret, la nivel de fiecare tara in parte. Daca in romania salariu mediu e intre 200-300E, tu nu poti sa pui un soft cat tot castigul omului pe o luna + ca nu faci bani cu acel soft. Nu zice nimeni sa nu se puna preturi colosale la AUTOCAD, PHOTOSHOP sau mai stiu eu ce. E as palavragi mai mult, dar deja ma tem ca ma repet si ca devin plictisitor!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)