Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diferente.
#16
baiet burlaku, eu la varsta ta nu stateam pe forum, eram pe terenul de basket. De cs m-am apucat in anul 2 de facultate, pt ca ceva mai bun decat cs-ul in campus era sa bei si sa fumezi. Daca as fi avut cu mine echipa de basket de la mine din oras as fi continuat, dar asta e. La voi e o raritate iesitu la fotbal, pretentii, teren sintetic. Noi ne adunam 5-6 si ne duceam pe un maidan deja ocupat si stateam la rand sa intram la care castiga ramane Smile 7 minute sau 2 goluri.
Best moments of my life: campionate cu tubermane pe santiere...viata tata, cs adevarat. Da-ti google daca nu stiti ce-i aia tuberman, dar voi sunteti baieti isteti si ati mai gasit.
Da la furat rosii, struguri si alte fructe ati fost? De ne rataceam prin curtile oamenilor saream din curte in curte de nu mai stiam unde e strada. Da frunza a-ti jucat? Da 9 pietre? Da tzurca? vai life era, voi stati pe forum.
#17
vara ne batea soarele de lesinam dar de al dracu nu intram in casa, voi la 15 ani iesiti deja la cafea la racoare la terasa, iar eu m-am apucat de cafea la 25 de ani Smile. In timpul saptamanii aveam 2 antrenamente pe zi la basket, chiuleam de la scoala jucam basket, iar noaptea ne alunga numai tantarii de pe teren ca jucam si pe intuneric. Stai ca ma starnesc si imi aduc aminte de toate activitatile. Ma opresc, dar daca ma starniti dau din nou. Voi stati in casa cand sunteti mici, rox hai ca faci 1000 de ore saptamana asta Smile), sau ai facut?
#18
Portofele pe surprize turbo, se faceau niste portofele din copertile de la caiete, ca de la carti luam bataitza la scoala si acasa ...cartea trb sa aibe coperta , la caiete se mai trecea cu vederea...construiam cazemate iarna acolo fy_dust, cataratul pe la etajul 1-2 pe boltele de vie ptr struguri, cracane cu invizoace ..eeeha daca stau sa povestesc, ora de sport era materia preferata nu ca acum toti copii dau spaga la doctori pentru scutire medicala ca sa scape de ora de spor si sa mearga in baruri,cafenele, aiurea ...
#19
LoL Wrote:Portofele pe surprize turbo, se faceau niste portofele din copertile de la caiete, ca de la carti luam bataitza la scoala si acasa ...cartea trb sa aibe coperta , la caiete se mai trecea cu vederea...construiam cazemate iarna acolo fy_dust, cataratul pe la etajul 1-2 pe boltele de vie ptr struguri, cracane cu invizoace ..eeeha daca stau sa povestesc, ora de sport era materia preferata nu ca acum toti copii dau spaga la doctori pentru scutire medicala ca sa scape de ora de spor si sa mearga in baruri,cafenele, aiurea ...
mai am si acum portofele din copertile de la caiete, am si surprize turbo si bombibom, cartonase cu titanic si nikita :lol: si nu mai stiu ce mai am
#20
apropo de oracole, mi-au mai ramas si acum doua prin maculatura :oops: si manualu de fizica de clasa a 7-a :lol:
#21
Generalizezi aiurea.eu inca ma duc la furat cu baieti de la 16 la 23 de ani sa ne amintim de vremurile bune,inca ies la fotbal nu am pretentii sa joc pe sintetic prima data cand am jucat pe sintetic a fost cu voi la Iasi.Am jucat fotbal prin parcari,pe strada unde locuiesc,pe stadion!Am avut parte de-o copilarie cum cei din ziua de azi si-ar dori,am avut prieteni cu care mi-am trait copilaria la maxim cu tot ce a insemnat ea si cu tot ce ai facut si tu cand erai copil!!Din pacate acum in locul in care ne adunam 15-16 copii,ne mai strangem rar sa povestim 4-5 "adulti".Ani au trecut din pacate!!Bafta
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#22
ai grija cu furatu la varsta asta: dosar penal :lol: plus ca s-a modernizat lumea: "112 - tzrrr Alo! e cineva la mine in castraveti"
#23
Portofele nu mai am da stiu cum sa le fac ... ii dam de una mica pe surprize turbo ? aa si stii ca un timbru valoreaza 2 surprize Smile)
#24
sterg colbul de pe cutia cu cartonase, s-ar putea sa platesti 2 timbre pe 1 cartonas
#25
Smile) playa.. complet de acord.. si eu vreau sa merg sa joc fotbal pe maidan...dar explica-mi unde mai este in ziua de azi macar o bucatica de loc libera pt un fotbal?? case peste case ... cladiri peste cladiri.. faci c-am multe mofturi tuSmile)... si daca lumea s-a modernizat si joaca fotbal pe sintetic conteaza??? trebuia sa ramanem la vremurile acelea?? important e ca mai sunt care ies la miscareWink:*
#26
burlaku Wrote:Smile) playa.. complet de acord.. si eu vreau sa merg sa joc fotbal pe maidan...dar explica-mi unde mai este in ziua de azi macar o bucatica de loc libera pt un fotbal?? case peste case ... cladiri peste cladiri.. faci c-am multe mofturi tuSmile)... si daca lumea s-a modernizat si joaca fotbal pe sintetic conteaza??? trebuia sa ramanem la vremurile acelea?? important e ca mai sunt care ies la miscareWink:*



Va astept la mine pe maidan in dacia :lol: . Aici cand ne adunam vreo 21 de baieti de 17-18 sau chiar 22 -24 si incingem cate un fotbal regessc ,dupa o bere si un gratarel , :mrgreen: .


@ playa si eu furam mere ,prune, sau chiar cirese ,dar avea 7-8 ani .
#27
playa Wrote:ai grija cu furatu la varsta asta: dosar penal :lol: plus ca s-a modernizat lumea: "112 - tzrrr Alo! e cineva la mine in castraveti"
Nu-i adevarat.cand te duci la furat joci la pasi sa nu te auda omul ca iti da cu grebla in cap!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#28
burlaku Wrote:Smile) playa.. complet de acord.. si eu vreau sa merg sa joc fotbal pe maidan...dar explica-mi unde mai este in ziua de azi macar o bucatica de loc libera pt un fotbal?? case peste case ... cladiri peste cladiri.. faci c-am multe mofturi tuSmile)... si daca lumea s-a modernizat si joaca fotbal pe sintetic conteaza??? trebuia sa ramanem la vremurile acelea?? important e ca mai sunt care ies la miscareWink:*
ex: terenul de fotbal de langa caminul T9 din Tudor, si ar mai fi langa t16 dar ala e cam damburos ca e pe pamant
#29
joker Wrote:multi dintre voi ati stat la oras de mici...eu am stat in comuna Dumesti de vaslui...vai ce panarama iesea noaptea si ziua la fotbal..ascunsa multe jocuri...degeaba spui tu playa ca nu am prins poate astia din 95 incolo nu au prins dar sub 95 toti am prins.
tot la fel nu erau bani pt o inghetata...stiam noi de pcuri de nfs de astea de fifa? noi atat aveam in gand sa vina ziua urmatoare sa iesim la fotbal sau la baie in barlad.

cu vaca ai fost? daca nu ai fost sa stii ca mai ai timp acum!
#30
albeala
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)