Poll: Ce tip de asezare considerati ca este Botosani?
You do not have permission to vote in this poll.
sat
58.33%
28 58.33%
oras
41.67%
20 41.67%
Total 48 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Botosani: sat sau oras?
#1
Ce tip de asezare considerati ca este Botosaniul? :lol:
Reply
#2
Oras! uite dovada Smile)


Attached Files
.jpg   Botosani.jpg (Size: 157.81 KB / Downloads: 271)
YES, OH MY GOD
Reply
#3
vai daca vedeam poza asta mai devreme puneam si optiunea 3: catun :lol: :lol: :lol: :lol:
Reply
#4
BA NERECUNOSCATORILOR! Smile) VOTATI CA E ORAS!

Dupa tot ce am facut pentru voi.
YES, OH MY GOD
Reply
#5
crăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăpi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


[Image: laugh-out-loud1.jpg]
Reply
#6
ma simt tradat! Smile)
YES, OH MY GOD
Reply
#7
am in ORAS un liceu vechi de peste 150 de ani cu traditie ! e prin primele 5 din Romania ca vechime! E IMPORTANT! nu gasesti asta la un sat Smile)AVEM MALL! . AVEM SUPERMARKETE..avem suc cald bere cald..Smile))votati Botosani - ORAS
YES, OH MY GOD
Reply
#8
nu stiu de ce toti deschideti topicuri aiurea cu intrebari care nu isi au rost, chiar si eu ca sunt din mures si stiu ca botosani e sat.
Reply
#9
Zuzu Wrote:nu stiu de ce toti deschideti topicuri aiurea cu intrebari care nu isi au rost, chiar si eu ca sunt din mures si stiu ca botosani e sat.


tare asta zuzuleSmile)=))) este un satuc cu case supraetajate.. nu te mai complica pheno
Reply
#10
Cum sa fie sat ?Smile) daca e ORASUL Botosani.

nu ma complic. ma distrez chiar Big Grin Coltul Vesel rullz.
YES, OH MY GOD
Reply
#11
e clar razboi [Image: qleft1.gif] :lol:

Botoşani este reşedinţa şi cel mai mare oraş al judeţului Botoşani, Moldova, România. World Gazetteer estima pentru 2010 o populaţie de 119.380 de locuitori,[4] iar INS estima la data de 20 februarie 2009 că municipiul avea o populaţie stabilă de 116.110 locuitori[3], în creştere faţă de 2002 când se înregistrau 115.070 locuitori.[2] Este aşezat în partea de sud-vest a judeţului Botoşani, pe interfluviul dintre râurile Sitna şi Dresleuca, spre vest între Dresleuca şi Siret, apoi coboară între dealurile Crivăţ, Agafton, Baisa, în adâncuri sprijinindu-se pe platforma Moldovei. Este menţionat documentar în Letopiseţul Ţării Moldovei (1439).
Sunt vorbe de căcat , le aud in fiecare zi !
Reply
#12
Asta e! Ghile v'a dat dovada suprema! Smile)
Un fleac v'am ciuruit si cu poze si cu texte. .
YES, OH MY GOD
Reply
#13
ghilE Wrote:e clar razboi [Image: qleft1.gif] :lol:

Botoşani este reşedinţa şi cel mai mare oraş al judeţului Botoşani, Moldova, România. World Gazetteer estima pentru 2010 o populaţie de 119.380 de locuitori,[4] iar INS estima la data de 20 februarie 2009 că municipiul avea o populaţie stabilă de 116.110 locuitori[3], în creştere faţă de 2002 când se înregistrau 115.070 locuitori.[2] Este aşezat în partea de sud-vest a judeţului Botoşani, pe interfluviul dintre râurile Sitna şi Dresleuca, spre vest între Dresleuca şi Siret, apoi coboară între dealurile Crivăţ, Agafton, Baisa, în adâncuri sprijinindu-se pe platforma Moldovei. Este menţionat documentar în Letopiseţul Ţării Moldovei (1439).


nu stiu unde ai gasit tu asta , dar eu am dat search pe google si uite ce-mi apare:


Attached Files
.png   Untitled.png (Size: 3.88 KB / Downloads: 195)
Reply
#14
ciudat , mie imi da asta.

[Image: timmy.jpg]
YES, OH MY GOD
Reply
#15
haha Sad urat zuzu ne faci tarani deci :lol:
Sunt vorbe de căcat , le aud in fiecare zi !
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)