Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pls help!!
#1
Am un Athlon la 2800 o placa video Ati la 256 ,512 ram,si un hd de 160.....ieri mi-am instalat Vista si nu imi mai marge counterul.....shtie cineva de ce...poate cineva sa ma ajute...Deci asta seintampla: intru in joc stau 5 sec apoi se face ecranu alb....si imi apare ceva din windows @The progran don`t respond:! close program......2. wait until the program will respond..... 3. close. am stat 15-20 min si tot nu isi revine...stie cineva ce are.
Reply
#2
D!n@m0v!s7ul



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 8


pls help..!!
Am un Athlon la 2800 o placa video Ati la 256 ,512 ram,si un hd de 160.....ieri mi-am instalat Vista si nu imi mai marge counterul.....shtie cineva de ce...poate cineva sa ma ajute...Deci asta seintampla: intru in joc stau 5 sec apoi se face ecranu alb....si imi apare ceva din windows @The progran don`t respond:! close program......2. wait until the program will respond..... 3. close. am stat 15-20 min si tot nu isi revine...stie cineva ce are.

_________________
D!nam0 4 Ev3r D!nam0




sunt de parere sa revii la windows xp pentru varianta cs non steam pe care il ai sau mai bine ia-ti steam de la orange si instaleaza .
Reply
#3
poate mai stie cineva de ce pe suport vista nu merge non steam , desi se vede de la o posta care-i problema !
Reply
#4
reinstaleaza xp-ul .
Reply
#5
Sunt de aceeasi parere...sa`ti reinstalezi XP-ul ....intr`adevar vista e tare...dar are si el anumite chestii care te enerveaza.
Si in primul rand vista cere mult mai mult la jocuri decat XP-ul...oricum pana va ajunge vista foarte bun din toate pct de vedere mai este Smile
Reply
#6
pai sfatul meu....dezinstall CS si reinstall...dak tot nu merge at instal alt vista pt k sar putea sa aiba cateava fishiere corupted...incerk asha si sar putea sa itzi merga...k si eu am avut problema asemanatoare cu CS pe fostul PC....si am reinstalat alt windows si o mers...succes:*
Reply
#7
poate sa mai fie o problema...sti vista papa foarte multe resurse...si sar putea sa itzi afecteze si csBig Grin
Reply
#8
cs non steam nu e facut pt vista
Reply
#9
D!n@m0v!s7ul Wrote:Am un Athlon la 2800 o placa video Ati la 256 ,512 ram,si un hd de 160.....ieri mi-am instalat Vista si nu imi mai marge counterul.....shtie cineva de ce...poate cineva sa ma ajute...Deci asta seintampla: intru in joc stau 5 sec apoi se face ecranu alb....si imi apare ceva din windows @The progran don`t respond:! close program......2. wait until the program will respond..... 3. close. am stat 15-20 min si tot nu isi revine...stie cineva ce are.

- acu ceva vreme cei de la valve au zis ca o sa remedieze problema asta .... si am vazut ca noua versiune de steam e deja pentru Vista.. .. deci daca ai steam.. ia steampower-ul nou care este pt vista .. asta ar fi pas obligatoriu.
- incearca sa schimbi rezolutia de la cs..
1. pune mai intai 800x600 in mod software cu 16 bits, dupa care faci exact cum zic mai jos
2. pune 800x600 in mod software cu 32 bits, dai aplly
3. pune 800x600 in mod OpenGL cu 16 bits, dai aplly
4. pune 800x600 in mod OpenGL cu 32 bits, dai aplly

sper sa se rezolve... daca nici asha nu merge.. reinstaleaza driverele de la placa video, daca tot nu merge.. inseamna ca ai conflict intre driverul video de la vista... si placa ta. Sad
succes Wink
Reply
#10
eu is confuz!TongueBig Grin...dupa ce va trebe voua vista?:| k ii mai nou sau?...in primu rand itzi consuma o mare parte din rami dekt un windows normal...si in al doilea rand un xp service pack 2 ii mult mai stabil dekt un vista dupa parerea mea si sfaturile unui prienten specializat in acest domeniuSmile
Reply
#11
PyR(o) te sustin
Reply
#12
cauta driverele pt vista....difera driverele de vista fata de alea de xp....512 ramn...hmmmm....macar 1gb iti trebuie :!:
Reply
#13
pfuaii pe mio zis cineva k vista consuma aporape 700-800 de ram:|:|...ns dak o fi adevarat..da nici mare diferentza nu crek ii:|
Reply
#14
Smile) cs non-steam nu este facut pentru vista.ma Dj ce ai patit iar esti cu ciuc-u in cap Smile).folosesc vista x64 de cateva luni bune si nu am probleme cu nici un joc/driver/program/

Ps:Ca sa mearga cs faci exact ce e in poza
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)