Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ikKs - unban
#1
Salut,

Sa ma scoata cineva din banlist, ca s-a suparat serverul pe mine ca am incercat sa ma joc cu rcon-ul Big Grin. Mi-am luat ban direct.
Reply
#2
s`a specificat de zuzuk intr`un topic nu mai tin minte exACT care , se joaca cu rcon ul ia ban automat :! dar na lipsa de interes fata de forum ! IdeaExclamationIdea lasa ip ul !
Reply
#3
Man, cand eu eram admin pe forum, multi dintre voi inca nu erati la gimnaziu. A fost o perioada cand stiam rcon-ul, am vrut sa vad daca mai merge ca ma injura unu ca la usa cortului. Nu e vorba de nici un dezinteres fata de forum, ci pur si simplu nu`mi mai permit sa pierd asa timpul. Sper ca situatia e inteleasa, si sper ca n-am deranjat pe nimeni.

IP-ul e 86.34.29.178
Reply
#4
Scot acu. Te-ai fript :p
Reply
#5
Nu am gasit nimic
Reply
#6
Incearca cu steam id-ul Jammin.
Reply
#7
Nu am fost banat de AMX, de-aia nu gasiti nimic. Am fost banat direct de server. Incercati 'amx_exec unban ip'.
Reply
#8
N-ai avut ce face zic eu. ZuZuk stiu ca a zis ca nu mai folosim rcon-ul din cauza hackerilor, sau cel putin sa ne limitam in al folosi. Si daca "te injura unu' ca la usa cortului" ai alte metode pe care le poti folosi. Sincer nu ma pricep la rcon, dar cred ca sunt alte modalitati in caz ca te injura unu' (gag, slay, kick, ban).
Reply
#9
Eu n-am admin deloc. Nu era nimeni pe server. Si nu cred ca stii ce e defapt rcon-ul. RCON = remote console. Nu e neaparat o comanda cum e kick/ban.

P.S: Inca sunt banat Sad
Reply
#10
Bun si pana la urma ce-ai vrut sa faci ca tot n-am inteles. Am vazut ca n-ai admin, dar am zis ca poate pe forum esti trecut altfel. Daca tot n-ai admin cum ai acces la comenzile rcon ?
Reply
#11
Inainte sa existe AMXMOD, ADMINMOD si asa mai departe, exista un mod prin care tu ca jucator puteai sa dai comenzi din server, adica kick, ban si asa mai departe, daca stiai rcon-ul serverului. Intrai pe server, bagai rcon_password parola, si apoi dadeai rcon kick, rcon ban, etc. Acum vreo 3 ani stiam parola serverului, iar acum cand am incercat, cand am dat rcon kick mi-am luat ban direct.
Reply
#12
ahahahaa cand aveai si cand faceam vorbe grele ... dar ce pot sa zic te joci cu focu te ai ars ! BusteD ! Smile)
Reply
#13
Nu pot sa inteleg cu ce m-am ars, ca doar nu intrat si dadeam delete la server. Mereu cand a fost sa fac ceva, am facut cu cap. Am fost si admin atata timp.
Reply
#14
Smile) am patito si eu recent
Reply
#15
removeip 86.34.29.178
IP filter removed.

(asta e comanda Jammin in consola serverului;-> listip <- e ca sa vezi lista banurilor de consola)

in ceea ce-l priveste pe ikks:
rcon_password
"rcon_password" is ""

Deci serverul nu are rcon dar iti iei ban incercand sa accesezi cu rcon consola serverului deci va sfatuiesc sa nu o mai faceti. Smile
(Nu are nicio treaba amx_rcon cu discutia asta)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)