Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
care a luat amenzi?
#1
ma...eu nu am luat in viatza mea amenda pt nic in lume...pana mea....o singura data era sa iau si am scapat cu un cartush de tigari....voi ce amenzi ati luat?
#2
250 de lei k mam dat cu bitza pe PATINUAR!!! Smile)=))

comunitari jegoshiSmile)....am stat in tribunal 2 luni si am gashtigat procesu :X:X

ps: patinuarul nu era in functziune si era nepazit nici makr gardBig Grin
#3
nici eu nu am luat nici o amenda ..dar nu este saptamana cand sa nu ma opreasca politia .. ca am obiceiu sa merg noaptea pe jos .... parca si acuma ii aud ... " bunaseara sunt agentul X , buletinul va rog ".. si niciodata nu am buletinu .. tre sa stii sa vorbesti cu ei , ca de vad ca te caci pe tine .. te duc la sectie Smile)
#4
amenda in clasa a 10 a , eram jumatate din clasa de liceu si fumam intre blocuri langa liceu si au venit 2 jandarmi,si in loc sa ne dea pentru constituire in grup,au fost "buni" si au dat doar 2 amenzi (defapt le era lene sa faca pt fiecare ) mie si actualei prietene a mea (cred ca de acolo ne-am apropriat hmm...).Faza e ca erau atat de prosti ....pe ea au intrebat-o citez: "Domnisoara parintii tai stie ca fumezi ?" Ea a zis: "Nu nu stie !!" si am inceput sa radem totzi....in fine au fost specimene rare.... pe amenda ei au pus data cu o luna in urma si a contesat-o si aia a fost ...iar pe amenda mea au scris un text tampit ca am fost depistat provocand zgomot prin tzipat ...
- era sa imi iau cred ca de vreo 10 ori amenda in mijloacele de transport in comun dar ba am vb cu ei ...ba am sarit la prima ( odata am fugit din autobuz si m-am urcat in tramvai si acolo tot control)
- la fel anul trecut mai era sa imi iau amenda ...plecam si io prima oara la mare cu masina si nici nu intru bine pe autostrada ca ma opreste politia ca nu am tinut banda de accelerare(aveam un tir in fatza si multa nerabdare sa ajung Smile ) a zis ca imi da amenda si ca imi ia si permisul ...m-am mirat ca e pedeapsa asa mare doar pt asta (deci vroia bani) ...dar am scapat ca s-a dus la statie a dat numerele si mi-a zis ca pot sa plec ( secret !!!.... de ce m-a lasat sa plec ).
Am mai evitat multe amenzi vb lui zuzu trebuie sa stii sa vb cu ei ... majoritatea erau pt ca ne adunam noaptea pe afara si beam....dar si pt ca ne mai bateam ...
"uneori un picior in cap spune mai mult decat o mie de cuvinte"
#5
o singura data am baut in scoala neam imbatat vreo 5 6 ....3 iau prins ....si io mai smecher am fugit acasa ....FOARTE SMECHER.....mau dat aia in gat si mau saltat de acasa Wink))) nu mult 500 de mii .....
#6
safta Wrote:o singura data am baut in scoala neam imbatat vreo 5 6 ....3 iau prins ....si io mai smecher am fugit acasa ....FOARTE SMECHER.....mau dat aia in gat si mau saltat de acasa Wink))) nu mult 500 de mii .....

lol ce colegi care te dau in gat... :-j
doamne ma eu arunc cu fiole mirositoare in clasa ca sa nu facem ore si nimeni nu ma da in gat pt k si ei castiga timp
dar nu ma dau in gat niki o data ! Smile)
#7
-k^ Wrote:
safta Wrote:o singura data am baut in scoala neam imbatat vreo 5 6 ....3 iau prins ....si io mai smecher am fugit acasa ....FOARTE SMECHER.....mau dat aia in gat si mau saltat de acasa Wink))) nu mult 500 de mii .....

lol ce colegi care te dau in gat... :-j
doamne ma eu arunc cu fiole mirositoare in clasa ca sa nu facem ore si nimeni nu ma da in gat pt k si ei castiga timp
dar nu ma dau in gat niki o data ! Smile)
MA DAT DOAR UNUL ....care nu imi era prieten nush cat de bun si in plus era rupt de beat ......nush dak u ai fii rupt si tear intreba politia ai mai stii sa minti ceva ?......SA STII CA AI CU CARE UMBLU EU SUNT PR ADEVARATI .......nu ca te-ar interesa .....dar vede lumea ce postezi pe aici si ma mai cunoaste......
#8
safta Wrote:
-k^ Wrote:
safta Wrote:o singura data am baut in scoala neam imbatat vreo 5 6 ....3 iau prins ....si io mai smecher am fugit acasa ....FOARTE SMECHER.....mau dat aia in gat si mau saltat de acasa Wink))) nu mult 500 de mii .....

lol ce colegi care te dau in gat... :-j
doamne ma eu arunc cu fiole mirositoare in clasa ca sa nu facem ore si nimeni nu ma da in gat pt k si ei castiga timp
dar nu ma dau in gat niki o data ! Smile)
MA DAT DOAR UNUL ....care nu imi era prieten nush cat de bun si in plus era rupt de beat ......nush dak u ai fii rupt si tear intreba politia ai mai stii sa minti ceva ?......SA STII CA AI CU CARE UMBLU EU SUNT PR ADEVARATI .......nu ca te-ar interesa .....dar vede lumea ce postezi pe aici si ma mai cunoaste......

poi ai dreptate eu nu am de unde sa stiu.. eu nu beau la scSmile Smile))))))
#9
apropo ce varsta ai ? ca is curios
#10
eu? eu 14
#11
multi inainte.......cam mic pt prostii din astea de zic io......oricum sa nu faci nici la 20 de ani
#12
eu...am luat multe amenzi neoficiale in mijloacele in comun etc etc.da n-am platit nici una ca eram minor.odata au vrut sa ma duc la politie sa-mi faca verificare..da noroc ca politistul ala era ocupat si a zis "da-i drumu ca n-am timp".aa si apropo cu bautu la scoala.noi bem doar cv tare.in cantitati mici care sa-si faca efectu.saptamana trecut am baut la scoala tuica de prune 48 % alcool.in ora de romana=)) m-am cam 8-} oleak da ce sa-i faci.ani de liceu.te distrezi cat poti , profiti cxat poti ca trec repede anii vremea viata etc.hai ca o dau in melancolie.deci copii.beti la scoala dar cu cap si cu cantitati calculate !
a mi-am amintit.am luat in clasa a 6 a o amenda pe data de 1 martie uite ca au trecut 5 ani si mai stiu data ca am chiulit de la nush ce ora si m-am dus la o sala de jocuri care era vis-a-vis de scoala 8-<si>
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#13
si mi-a dat directoarea 500 de mii amenda si nota 8 la purtare.
P.S-nota a ramas 8 dar amenda nu am platito :>
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#14
in locul tau as fi platit amenda , in locul notei la purtare !
#15
Amenda pentru consumarea bauturilor alcoolice in parc.Venit 1 milion acasa dupa 4 ani.Amenta R.A.T.P 5milioane...nam platit si sa sters fisierul.Amenzi CFR...nu mai stiu cat am.Amenda huliganism si disturbarea linistii publice la meciul Poli Iasi-Steaua 5 milioane.Etc.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)