Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Care e solutia voastra pentru Romania ?
#16
emigrati
Reply
#17
maraciucaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Smile)
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#18
Nu am Smile suntem un neam de traista. Smile
Screw you guys, I'm going home!
Reply
#19
daca va referiti la iesirea din criza astea sunt solutiile pe care eu le vad ca fiind viabile:

1)sa se acorde drept de vot doar celor cu o educatie macar minima(8 clase).macar asa daca facem o alegere proasta stim ca am comis-o singuri pe mana noastra si ca nu iese x presedinte(unde x=toti presedintii din ultimii 20 de ani) fiinda primarul nush care le-a dat o punga de alimente satenilor sau ca a organizat nush ce concert unde s-au dat mancare si bautura la toti participantii gratis din banii autoritatilor

2)emiterea de <<hmm sper sa nu gresesc am un mic lapsus>> bonuri de trezorerie de catre stat si imprumutul de la populatie cu ajutorul acestora pentru echilibrarea bugetului in detrimentul imprumuturilor FMI-ului si a altor institutii internationale de camata legalizata ce acorda astfel de imprumuturi

3)renegociere de contracte cu firmele cuc are are afaceri statul si pentru care datorita spagilor si cunostintelor avem contracte extrem de dezavantajoase ptr stat la momentul actual.

4)oricat de ciudat ar parea legalizarea prostitutiei si a drogurilor usoare(marijuana,has)...acest lucrur ara duce niste bani frumusei la buget si ar fi si in interesul populatieo prin minimizarea riscurilor de imbolnavire.de asemenea asta ar duce si la minimizarea arie de actiune a benzilor interlope care se ocupa de racolarea de pustoaice si transportul ilegal de droguri.

5)alegerea misistilor si a altor persoane ptr functiile de conducere ale companiilor aflate inca in patrimoniul statului in functie de studii si experienta in domeniu si nu dupa culoare politica.

si mai sunt o gramada..cred ca as putea scrie o zi intreagaSmile
Reply
#20
verde Wrote:Sa fim corecti uni cu ceilalti chiar daca uneori facem compromisuri , oferind binele vom dobandi binele .

solutia e la verde
Reply
#21
playa Wrote:
verde Wrote:Sa fim corecti uni cu ceilalti chiar daca uneori facem compromisuri , oferind binele vom dobandi binele .

solutia e la verde
era o simpla parere nu trebuia sa fii ironic Big Grin
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#22
verde Wrote:
playa Wrote:
verde Wrote:Sa fim corecti uni cu ceilalti chiar daca uneori facem compromisuri , oferind binele vom dobandi binele .

solutia e la verde
era o simpla parere nu trebuia sa fii ironic Big Grin

am vb serios :? chiar asta e solutia, chiar am meditat asupra situatiei si mi-am dat seama ca asta ne lipseste, corectitudinea! of verde cand iti zice omu ceva de bine tu nu tu betmen betmen :|
Reply
#23
intr-un cuvant
EDUCATIA
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#24
Daca o luam de la baza spre formarea copiilor prin crearea unor noi mentalitati mai bune , da si Educatia e unul din raspunsuri, dar va avea rezultate abia dupa un deceniu poate, cand generatiile vor fi autodidacte si vor stii singure calea spre ambitie, corectitudine, bunatate, vointa si nevoi .
Iar daca e vorba de solutii actuale pentru putere , astea cu greu le vom gasi, ca ne aflam in multe din gaurile pe care altii le-au lasat cand au parasit puterea, plus cei de dupa 90 .Cine a fost destept, tupeist, smecher si fara rusine a furat din "Uzina Ceausista" si de la fraieri . Unii dintre acestia fiind Dan Voiculescu, Dinu Patriciu, Gigi Becali, George Copos, Traian Basasescu, Adrian Nastase si lista continua, acestia nu au facut decat sa treaca de la comunism la o economie originala de piata prin calitatile enumerate mai sus . Dat fiind aceste lucruri cum poti visa la o Romanie mai buna cand mereu va fi cineva care va avea cotul mai ascutit si gura mai mare decat un om onest ? Cu toate ca suntem oameni , mereu aici in Romania ne vom manca precum cainii .
Cam asta e parerea mea verde , playa .
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#25
Votati verde pentru o tara verde! :lol:
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)