Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CARE E CEL MAI BAZAT JOC PE CARE L-ATI JUCAT...SI PE CE SIST
#46
gta 4 e singurul joc intalnit cu niste cerinte nu chiar normale Wink) sigur e de la placa video Smile mie imi merge dar nu asa cum as vrea eu Tongue
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#47
eu la configuratia pe care am zis-o pe pagina anterioara dupa ce am instalat gta 4 a trebuit sa-l si sterg. :la prima misiune, cand te urci in masina sa il duci pe omu ala nu stiu unde.. drumu nu se vedea in fata la 2 metrii.. era parca asa vag.. nu mai vedeam drumu si cladirile.. direct cerulBig Grin
Reply
#48
mai baieti mai.. ca sa-ti mearga computerul bine nu totul se bazeaza pe hardware ci si pe software. Conteaza foarte mult cum iti optimizezi pc-ul si ce programe ruleaza in "spate" ( vazusem la o colega laptop cu 60 - 70 de procese in idle :O .. nebunie.. ala de-abea mai misca ).

Spre exemplu, windowsul meu e teakuit, ingrijit, si curat, si-mi ruleaza Fifa 09 la maxim, 1280x1024.. high peste tot cu 75 FPS.
GTA IV , 1024x768 - medium spre high cu 25 FPS. Sunt foarte multumit, tinand cont ca majoritatea componentelor mele au 2-3 ani. ( AMD 6000+, 3.02 GHz x 2 , ATI 3650 256/128 TOP).
Reply
#49
gta 4 1024x768 high 25 fps? pe 3650?..ma ikks ma faci sa rad serios..


PS: mananc placile video pe paine..deci nu te contrazice ca stiu ce zic
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
Reply
#50
mananca tu ce vrei.. eu de-obicei mananc mancare.

Code:
Statistics
Average FPS: 27.74
Duration: 36.98 sec
CPU Usage: 85%
System memory usage: 71%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 15
Detail Distance: 30

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: ATI Radeon HD 3600 Series
Video Driver version: 6.14.10.6891
Audio Adapter: Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
Reply
#51
si iti merge perfect? adica fara sacadari frame-uri
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
Reply
#52
ii da blituri cladirile si se surpa soseaua (asta era acuma ceva timp) dar puteai sa joci ii conditii bune nu se bloca nimic iar trebuii o placa video mai zdravana Wink
Reply
#53
procesorul e cat de cat bunicel..oricum din ce review-uri am citit sa poti juca gta 4 in 1600 x 1200 high iti trebui un
core 2 quard si un 9600 gt iar la ram e de ajuns 2 giga.

eu momentan am un core 2 duo ov la 2 mhz cu 4 giga ram si un 8600 gt .il joc in 1024 x 1028 detali medii fara probleme..
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
Reply
#54
mai bine de mine ca nu joc jocuri slabane ca gta 4 Big Grin
Reply
#55
acum joc burnout paradise, ehehe distractie la maxim :lol: mi-e imi plac jocurile cu multa actiune, cu faze cashto. cu placile video nu le mai am, m-am invekit. le aveam pe vreamea cand faceam combinatii. dar ati radeon al meu 165o pro imi merge bine chiar daca o am de 2 ani. si mai e si pe agp 8x Sad . dar oricum, pt mine ca un pc sa mearga zdravan inseamna ultimul update de drivere si ultimul update de bios. faza cu scos aplicatiile care zice ikks stiu la ce se refera, dar aia care au windows vista ce ar trebui sa faca?
Reply
#56
el probabil foloseste xp sp3 daca nu ma insel...si eu am vista pe x64..nai ce tekui la asta...mam uitat acuma ...vreo 30 de programe ruleaza la inceput cu windowsu..
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
Reply
#57
tu 8600GT... HD3650 e peste 8600GT (si in specificatii si in joc) . Nu cu mult, dar este.
Reply
#58
hmm...nu e chiar ultimul joc p care l-am jucat dar e mf..mai ales k e bazat pe engine-ul de cs Big Grin ...left 4 dead...senzatiile sunt sooper marfa(mai ales dak i joci noaptea cu sunetul dat tare si putin baut sau fumat)...si am auz k o sa bage si harti noi.de jucat p net din pacate eu nu l-am jucat dar le-a jucat un prieten de-al meu(lupo)si cik e ff tare..sa joci echipa de oameni contra ech de zombi sau doar oameni contra calculator(zombi)
Reply
#59
Vin Diesel Wheelman


si acest joc are ceva cerinte.....
Reply
#60
Wanted Weapons of Fate..si ala e mijtoWink..da daca vreti un joc care intradevar sa stati zile si nopti la el..HOSTILE WATERS..vechi da bunWink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)